پیام رئیس پوهنتون بلخ

photo

 

1 month ago

 

بسم الله الرحمن الرحیم

            برادران گرامی و علاقمندان علم و فرهنگ!

            پوهنتون بلخ با داشتن 16 پوهنحی، بیشتر از 400 استاد و افزون بر 18000 محصل، یکی از بزرگترین پوهنتونهای افغانستان است. این نهاد اکادمیک در سال 1366 هجری شمسی تأسیس گردیده که از آن زمان تا کنون با فارغ دادن هزاران کادر آموزش دیده، نقش بس ارزنده در تربیه نسل جوان و کادر های علمی کشور ایفا نموده است. در سالهای اخیر، علاوه بر برنامه های لیسانس در رشته های مختلف علوم، برنامه های ماستری در رشته امور مالی و محاسبه (اقتصاد) و ادبیات دری نیز در این پوهنتون ایجاد گردیده و ده ها تن از متخصصین جوان را در رشته های فوق الذکر به جامعه تقدیم نموده است. رهبری پوهنتون بلخ در نظر دارد تا در آینده نزدیک برنامه های فوق لیسانس را در رشته های حقوق و علوم سیاسی، زراعت، ادبیات پشتو و تاریخ اسلام نیز ایجاد نماید. این برنامۀ ها چندبُعدی بوده و طوری طراحی شده اند، تا زمینۀ تحصیلات و آموزش بالاتر از سطح لیسانس را برای علاقمندان این رشته ها فراهم کند، تا آنان سطح دانش مسلکی و تخصصی شان را در رشتۀ های مورد نظر شان ارتقا دهند.

          رهبری پوهنتون بلخ متعهد است تا زمینه ارتقای سطح تحصیلی، بلند بردن کیفیت دانش، ایجاد محیط سالم و امن تحصیلی برای جوانان کشور، آماده سازی نصاب تحصیلی با درنظرداشت بازار کار و وضعیت اقتصادی منطقه و رقابت سالم در امر انکشاف برنامه های علمی را در مطابقت با اساسات دین مبین اسلام و قانون تحصیلات عالی فراهم نماید. توجه به مسایل مربوط به بروز بودن نصاب تحصیلی و استفاده از تکنالوژی جدید، از اولویت های رهبری پوهنتون میباشد. علاوه براین، ایجاد، توسعه و انکشاف زیربناها را نیز درنظر داریم. تعهد ما اینست که جوانان کشور را نه تنها با معیارهای مدرن علمی آماده و به جامعه تقدیم نماییم، بلکه میخواهیم جوانان ما در قبال موضوعات علمی و اکادمیک با احساس عالی نسبت به کشور، ارزشهای اسلامی و اخلاقی ، فرهنگی و تاریخی و کلتور افغانی مصدر خدمات بهتر شوند.

 و من الله توفیق

مفتی محمد شریف ابوعاصم عثمانی

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۳ - ۸:۵۴
Background image
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۲۱:۸
Background image

تازه ترین اخباراخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۸ - ۱۰:۱۷
Background image

جلسهٔ روئساى پوهنتون بلخ تحت رهبری مفتي محمدشریف ابو عاصم عثماني برگزار گردید.

روز دوشنبه شنبه مورخ 1402/12/6 ه ش مطابق 16/8/1445 ه ق جلسۀ روئساﺀ در تالار کنفرانسهاي پوهنځۍ زبان و ادبيات به تلاوت چندى از آيات ازقرآن کریم  آغاز گردید.

نخست مفتي محمد شریف ابوعاصم. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۳ - ۱۰:۴
Background image

ادامه‌ امتحان دوره‌های عالمیه، عالیه و خامسهٔ علما در پوهنتون بلخ برگزار گردید.

روز دوشنبه مؤرخ ۰۲ / ۱۱ / ۱۴۰۲ه.ش برابر با ۱۰ / ۰۷ / ۱۴۴۵ه.ق سومین روز امتحان دوره‌های عالمیه، عالیه و خامسهٔ علما با حضورداشت مولوی اسدالله فريد ، رئیس پوهنتون بلخ مفتي محمد شریف. . .

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۸
Background image

جلسهٔ کمیته مالي دایر گردید.

روز يکشنبه مورخ 1402 /24/10ه ش جلسهٔ نوبتى کمیته مالی پوهنتون بلخ به رهبری رئیس پوهنتون بلخ محترم مفتي محمد شریف ابوعاصم عثماني به تلاوت چند آيات ازقرآن کریم توسط محترم شیرمحمد احمدی. . .