پیام رئیس پوهنتون بلخ

2 years 6 months ago

بسم الله الرحمن الرحیم

خواهران و برادران!

پوهنتون بلخ با داشتن ۱۶ پوهنحی، بیشتر از ۴۳۰ استاد و بیشتر از ۱۸۰۰۰ محصل یکی از بزرگترین پوهنتون های افغانستان است. این پوهنتون در سال ۱۳۶۶ هجری شمسی تأسیس گردیده که از آن زمان تا اکنون نقش بسا ارزنده در آموزش نسل جوان ایفا نموده است. در سال های اخیر، برنامه های ماستری در رشته اقتصاد و ادبیات دری نیز در پوهنتون بلخ ایجاد گردیده که تا اکنون چند دور فارغ التحصیل به جامعه تقدیم کرده است. رهبری این پوهنتون در نظر دارد تا برنامه های فوق لیسانس را در بخش حقوق و ادبیات پشتو نیز در آینده نزدیک ایجاد نماید. رهبری پوهنتون بلخ متعهد است تا زمینه ی ارتقای سطح تحصیلی، بلند بردن کیفیت، ایجاد محیط سالم و امن تحصیلی برای خواهران و برادران، آماده سازی نصاب تحصیلی با در نظرداشت بازار کار و وضعیت اقتصادی منطقه و رقابت سالم در امر انکشاف برنامه های علمی را با حفظ احترام به اساسات دین مبین اسلام، قانون تحصیلات عالی و قانون اساسی کشور فراهم نماید. توجه به مسایل مربوط به جندر، ورزش و دسترسی به تکنالوژی جدید نیز از اولویت های رهبری پوهنتون بلخ میباشد، علاوه برآن ایجاد، توسعه و انکشاف زیربناها را نیز در نظر داریم. تعهد ما این است که جوانان را نه تنها با معیارهای مدرن علمی اماده و به جامعه تقدیم نماییم بلکه میخواهیم جوانان ما در جنب موضوعات علمی با احساس عالی نسبت به کشور، ارزشهای اخلاقی، فرهنګی و تاریخی مصدر خدمت شوند.

پوهنمل دکتور خلیل الله کلیوال
Head Photo

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۲۱:۸
Background image

تازه ترین اخباراخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۹:۵۵
Background image

ورکشاپ یک روزه تحت عنوان سیستم های مالی و اداری در تالار کنفرانس های علمی دانشکده زبان وادبیات دانشگاه بلخ دایر گردید

در ابتدا محترم محمد صمیم عظيمي  معاون مالی و اداری دانشگاه بلخ پیرامون اهمیت سیستم های مالی و اداری  و استفاده آن در نهاد های تحصیلات عالی صحبت نمود.
سپس محترم پوهنیار جاوید احمد . . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۶ - ۱۳:۳۷
Background image

3 جوزا 1400 وزارت تحصیلات عالی

3 جوزا 1400 وزارت تحصیلات عالی
وزارت تحصیلات عالی برنامۀ را روی دست دارد که به اساس آن قرار است پوهنتون های دولتی کشور در یک مساعی مشترک با استفاده از امکانات مادی، تخنیکی و انسانی شان. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۶ - ۱۳:۲۸
Background image

دور دوم برنامه آموزشی حل منازعه و اعمار صلح

دور دوم برنامه آموزشی حل منازعه و اعمار صلح،

به تدوام برنامه های قبلی مرکز صلح پوهنتون بلخ، دور دوم برنامه آموزشی پنج روزه حل منازعه و اعمار صلح  برای ۲۵ تن از محصلین پوهنحی های شانزده. . .