پیام رئیس پوهنتون بلخ

photo

 

5 months 1 week ago

 

بسم الله الرحمن الرحیم

            برادران گرامی و علاقمندان علم و فرهنگ!

            پوهنتون بلخ با داشتن 16 پوهنحی، بیشتر از 400 استاد و افزون بر 18000 محصل، یکی از بزرگترین پوهنتونهای افغانستان است. این نهاد اکادمیک در سال 1366 هجری شمسی تأسیس گردیده که از آن زمان تا کنون با فارغ دادن هزاران کادر آموزش دیده، نقش بس ارزنده در تربیه نسل جوان و کادر های علمی کشور ایفا نموده است. در سالهای اخیر، علاوه بر برنامه های لیسانس در رشته های مختلف علوم، برنامه های ماستری در رشته امور مالی و محاسبه (اقتصاد) و ادبیات دری نیز در این پوهنتون ایجاد گردیده و ده ها تن از متخصصین جوان را در رشته های فوق الذکر به جامعه تقدیم نموده است. رهبری پوهنتون بلخ در نظر دارد تا در آینده نزدیک برنامه های فوق لیسانس را در رشته های حقوق و علوم سیاسی، زراعت، ادبیات پشتو و تاریخ اسلام نیز ایجاد نماید. این برنامۀ ها چندبُعدی بوده و طوری طراحی شده اند، تا زمینۀ تحصیلات و آموزش بالاتر از سطح لیسانس را برای علاقمندان این رشته ها فراهم کند، تا آنان سطح دانش مسلکی و تخصصی شان را در رشتۀ های مورد نظر شان ارتقا دهند.

          رهبری پوهنتون بلخ متعهد است تا زمینه ارتقای سطح تحصیلی، بلند بردن کیفیت دانش، ایجاد محیط سالم و امن تحصیلی برای جوانان کشور، آماده سازی نصاب تحصیلی با درنظرداشت بازار کار و وضعیت اقتصادی منطقه و رقابت سالم در امر انکشاف برنامه های علمی را در مطابقت با اساسات دین مبین اسلام و قانون تحصیلات عالی فراهم نماید. توجه به مسایل مربوط به بروز بودن نصاب تحصیلی و استفاده از تکنالوژی جدید، از اولویت های رهبری پوهنتون میباشد. علاوه براین، ایجاد، توسعه و انکشاف زیربناها را نیز درنظر داریم. تعهد ما اینست که جوانان کشور را نه تنها با معیارهای مدرن علمی آماده و به جامعه تقدیم نماییم، بلکه میخواهیم جوانان ما در قبال موضوعات علمی و اکادمیک با احساس عالی نسبت به کشور، ارزشهای اسلامی و اخلاقی ، فرهنگی و تاریخی و کلتور افغانی مصدر خدمات بهتر شوند.

 و من الله توفیق

مفتی محمد شریف ابوعاصم عثمانی

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۸:۲۷
Background image

اطلاعيه 

ریاست جامعه امام ابو یوسف (رحمه الله) در نظر دارد که برای سال۱۴۴۵ ه ق در د یپارتمنت ( تخصص قضاء و افتاء فاضلان جدید را جذب نماید علاقه مندان از علمای کرام میتواند از تاریخ ۲۵ رمضان . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۳ - ۸:۵۴
Background image
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۲۱:۸
Background image

تازه ترین اخباراخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۹:۱
Background image

جلسه نوبتی کمیته تحقیقات علمی تحت نظر معاون تحقیقات و مجله علمی پوهنتون بلخ دایر گردید

روز یکشنبه مورخ ۲/ ۱۲/ ۱۴۴۵ ه.ق مطابق ۲۰/ ۳ / ۱۴۰۳ ه.ش جلسه نوبتی کمیته تحقیقات علمی تحت نظر معاون تحقیقات و مجله علمی پوهنتون بلخ در تعمیر مرکزی این پوهنتون( تالار پوهنځی زبان و ادبیات. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۹:۱۲
Background image

جلسه در بین نماینده های عمومی پوهنځی های شانزده گانه پوهنتون بلخ

اروز سه شنبه مورخ۱۴۴۵/۱۱/۲۷ بنا به هدایت هئیت رهبری پوهنتون بلخ  جلسه در بین نماینده های عمومی پوهنځی های شانزده گانه پوهنتون بلخ با حضور داشت مولوی بشیراحمد آمر عمومی محصلان  پوهنتون . . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۶ - ۹:۳
Background image

ورکشاپ آموزشی تحت عنوان"اصول نگارش مقاله و رساله"

روز سه شنبه مورخ۱۵/ ۳ / ۱۴۰۳ ه .ش مطابق ۲۷/ ۱۱/ ۱۴۴۵ ه.ق. ورکشاپ آموزشی تحت عنوان"اصول نگارش مقاله و رساله" از سوی پوهنځی زبان و ادبیات در کتابخانه دیپارتمنت ازبیکی این پوهنځی با اشتراک. . .